Nr.crt.

Numele şi prenumele

Departamentul de apartenenţă

Linia de studiu

 1 Conf.dr. Daiana Cuibus DEPARTAMENTUL DE LIMBĂ ROMÂNĂ Linia română
 2 Conf.dr. Călin Teutişan DEPARTAMENTUL DE LITERATURĂ ROMÂNĂ ŞI TEORIA LITERATURII Linia română
 3 Conf.dr. Elena Platon DEPARTAMENTUL  DE LIMBĂ, CULTURĂ ŞI CIVILIZAŢIE ROMÂNESCĂ Linia română
 4 Prof.univ.dr. Corin Braga DEPARTAMENTUL DE LITERATURĂ COMPARATĂ Linia română
 5 Conf.dr. Beno Atilla DEPARTAMENTUL DE LIMBĂ  MAGHIARĂ ŞI LINGVISTICĂ GENERALĂ Linia maghiară
 6 Conf.dr. Beszan Istvan DEPARTAMENTUL DE LITERATURĂ  MAGHIARĂ Linia maghiară
 7 Lect.dr. Szabo Arpad Tohotom DEPARTAMENTUL DE ETNOGRAFIE ŞI ANTROPOLOGIE MAGHIARĂ Linia maghiară
 8 Conf.dr. Vladu Daniela DEPARTAMENTUL DE LIMBĂ ŞI LITERATURĂ GERMANĂ Linia germană
 9 Conf.dr. Rareş Moldovan DEPARTAMENTUL DE LIMBĂ SI LITERATURĂ ENGLEZĂ Linia română
 10 Conf.dr. Dorin Chira DEPARTAMENTUL DE LIMBĂ SI LITERATURĂ ENGLEZĂ Linia română
 11 Conf.dr. Cristiana Papahagi DEPARTAMENTUL DE LIMBI ŞI LITERATURI ROMANICE Linia română
 12 Conf.dr. Monica Fekete DEPARTAMENTUL DE LIMBI ŞI LITERATURI ROMANICE Linia română
 13 Lect.dr. Balazs Katalin DEPARTAMENTUL DE LIMBI ŞI LITERATURI  SLAVE Linia română
 14 Prof.univ.dr. Sanda Tomescu –Baciu DEPARTAMENTUL DE LIMBI   ŞI LITERATURI  SCANDINAVE Linia română
 15 Prof.dr. Rodica Frenţiu DEPARTAMENTUL DE LIMBI ŞI LITERATURI  ASIATICE Linia română
 16 Lect.dr. Neagota Bogdan DEPARTAMENTUL DE LIMBI ŞI LITERATURI CLASICE Linia română
 17 Prof.univ.dr. Mihaela Toader DEPARTAMENTUL DE LIMBI  MODERNE  APLICATE Linia română
 18 Lect.dr. Manueala Mihăescu DEPARTAMENTUL DE LIMBI  MODERNE  APLICATE Linia română
 19 Asist.dr. Păcurar Elena Margareta DEPARTAMENTUL DE LIMBI  STRĂINE SPECIALIZATE Linia română
 20 Prof.univ.dr. Bican Ioana ȘCOALA DOCTORALĂ DE STUDII LINGVISTICE LITERARE Linia română
 21 Prof.univ.dr. Keszeg Vilmos ȘCOALA DOCTORALĂ DE STUDII DE HUNGAROLOGIE Linia maghiară
 22 Conf.dr. Szabo Levente REPREZENTANT LINIA MAGHIARĂ Linia maghiară

 

Consiliul studenților

Reprezentant circumscripția Limbi Asiatice, Romanice, Clasice: Andreea Răduţ
Reprezentant circumscripția Limba Engleză şi Limbi Nordice: Ilinca Palel
Reprezentant circumscripția Limba Română, Literatură Comparată, Limbi Clasice şi Slave: Ioana Pavel
Reprezentant circumscripția Limbi Moderne Aplicate: Mădălin Pavel
Reprezentant linia Germană: Diana Ziman
Reprezentant linia Maghiară: Albert Birtalan
Reprezentant circumscripția Masterat, Student Cancelar: Cristina Diamant
Reprezentant circumscripția Doctorat: Raluca Moroșan
Studentul Senator al Facultății de Litere și Facultății de Teatru și Televiziune: Blanca Borbely