Egyetemi tanár
Kutatási területek:
Szakterület: közép- és főként kora újkori irodalomtörténet, közelebbről a 16–17. század kegyességi irodalma, történeti retorika, interdiszciplináris és -kulturális megközelítésben. Az oktatott tárgyak kapcsolódnak a kutatási témákhoz: a barokk irodalomtörténet mellett hagiográfia, mítoszok és irodalom, klasszikus retorikák, textológia. A kutatásokat az általam alapított és vezetett Res Litteraria Transylvaniae Vetus Irodalom- és Művelődéstörténeti Műhely keretében végezzük. A műhely előzményeinek a ’90-es évek közepén induló kutatások tekinthetők: az egyéni (akkor még csupán a kora újkori prédikációra irányuló) vizsgálatokkal egyidőben a 16–18. századi könyv-, irodalom- és művelődéstörténet különféle részjelenségeit körbejáró szakdolgozatok, mesteri dolgozatok, valamint a belőlük készült publikációk alapozták meg a későbbi irányokat. 2007 óta doktori képzés keretében is folytatható a kutatómunka. 1994 óta a műhelyvezető és műhelytagok rendszeresen részt vesznek hazai, magyarországi és távolabbi szakmai rendezvényeken, és publikálják eredményeiket.
Az érdeklődés, a tematika tágult az évek folyamán, és változatosabbá lettek a megközelítési szempontok is. Ami közös a szerteágazó kutatásokban, az a filológiai alaposság (esetenként ismeretlen szövegek feltárása) és az értelmezői kreativitás reflektált összehangolása.
A kutatócsoport működésének kezdete óta rendszeresen együttműködik magyarországi testvérintézményekkel, kiemelten a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetével, a Debreceni Egyetem BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetével valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK Magyar Irodalomtudományi Tanszékével. Ezt 2013-ban a kutatásokat összehangolni hivatott együttműködési szerződéssel is megerősítette.
2015 óta, amikor a Babeş-Bolyai Egyetem csatlakozott a Refo500 és a RefoRC nemzetközi platformhoz, a Res Litteraria Transylvaniae Vetus is tagja let a szervezetnek.