CURSURI FACULTATIVE DE LIMBI STRĂINE SPECIALIZATE

Studenţii care doresc să studieze a doua limbă străină – L2, sau care necesită parcurgerea unui curs suplimentar de aducere la nivel la Limba 1 – L1, la nivel LICENȚĂ, la Departamentul de Limbi Străine Specializate, se pot adresa electronic, în funcţie de limba vizată, următoarelor cadre didactice:

SPANIOLĂ: Ada Baboi; ada.baboi@ubbcluj.ro / Iulia Ciogescu; iulia.ciogescu@ubbcluj.ro

ITALIANĂ: Irina Marginean;  irina.marginean@ubbcluj.ro

GERMANĂ: Denisa Petrehuş; denisa.petrehus@ubbcluj.ro

ENGLEZĂ: Raluca Zglobiu; octavia.zglobiu@ubbcluj.ro

FRANCEZĂ: Iulia Macaria; iulia_macaria@yahoo.com

RUSĂ: Judith Bartalis;  bartalis.judit@gmail.com / judit.bartalis@ubbcluj.ro

JAPONEZĂ: Ioana Ruxandra Toşu; ioana.tosu@gmail.com

NORVEGIANĂ: Alina Aluas; ioana.aluas@ubbcluj.ro

SUEDEZĂ: Raluca Pop; raluca.petrus@ubbcluj.ro

PORTUGHEZĂ: Veronica Manole; veronica.manole@ubbcluj.ro

Studenţii care doresc să studieze a doua limbă străină – L2, sau care necesită parcurgerea unui curs suplimentar de Limba 1 – L1, la nivel MASTERAT, la Departamentul de Limbi Străine Specializate, se pot adresa electronic, în funcţie de limba vizată, următoarelor cadre didactice:

GERMANĂ: Denisa Petrehuş;  denisa.petrehus@ubbcluj.ro

ENGLEZĂ: Maria Ștefănescu; maria.stefanescu@ubbcluj.ro

Cursurile se organizează în regim de plată (250 RON/semestru-28 ore ) și se completează în contractul de studii. Plata se efectuează  la Casieria Facultații de Litere, Str. Horea nr. 31, vinerea intre 10.30-13.30 

Cererea (completata şi semnată), chitanţa şi copia contractului de studiu se vor trimite scanat pe adresa de email: claudia_ubb@yahoo.com

Cursurile de limba română se organizează în regim de plată (400 RON/semestru-56 ore și 2750 RON/an-25 ore pe săptămână).
Plata se efectuează  la Casieria Facultații de Litere, Str. Horea nr. 31, vinerea intre 10.30-13.30
Cererea (completata şi semnată), chitanţa şi copia actului de identitate se vor trimite scanat pe adresa de email: claudia_ubb@yahoo.com

  • Share :
Scroll Up
Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Continuarea navigării implică acceptarea lor.
Accept
Privacy Policy