A Bölcsészettudományi Kar egyike a legszámosabb hazai, nemzetközi és európai intézményekkel kapcsolatot ápoló karok közül. Számos közös programot és közreműködést folytat, melyek egyrészt a Bölcsészettudományi Kar, másrészt pedig  a Babeș-Bolyai Tudományegyetem nemzetközi láthatóságát erősíti. A közreműködések célja a közös oktatási programok, kutatások, publikációk, áthallgatások megszervezése úgy az oktató kutatók, mint a hallgatók részére, illetve az oktatási kínálat és minőség fejlesztése.

A partnerkapcsolatok létrehozásáért és ápolásáért a kar Nemzeti és nemzetközi kapcsolatok szakbizottsága felelős, a nemzetközi kapcsolatokért felelős dékánhelyettese igazgatásával. A munkacsoport feladatkörébe az kar nagy számú nemzetközi szerződésének adminisztrálása. Karunk együttműködései az Európai Bizottság keretein belül futó programok (TEMPUS, ERASMUS+, LEONARDO DA VINCI), a különböző kormányzati vagy regionális szerveződések (CEEPUS, DAAD, MECT, ANCS), valamint egyéb intézmények és alapítványok által támogatott programok által valósulnak meg.

1. Erasmus+
  2. Kulturális örökség és európai integráció