UBB | Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Ştiri

Facultatea: Litere

Locul susținerii: sala Popovici

Data: 4 iulie 2016, ora 12:30

Autorul tezei de doctorat: Serestély Zalán

Titlul tezei de doctorat: Életmű és környezete. Jorge Luis Borges munkásságának kultúra- és ismeretelméleti, valamint hatalomkritikai vonatkozásai [Opera în contextul său. Aspecte epistemiologice şi de teoria culturii precum şi de critica puterii în opera lui Borges]

Domeniul de doctorat: Filologie

Comisia de doctorat:

Conf. univ. dr. Balázs Imre József (președinte)

prof. univ. dr. Orbán Gyöngyi (conducător de doctorat – Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca)

prof. univ. dr. Bányai Éva (referent – Universitatea din București)

conf. univ. dr. Dr. Berszán István (referent – Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca)

conf. univ dr. Csehy Zoltán (referent – Universitatea Comenius, Bratislava)

Teza este depusă la: Biblioteca Centrală Universitară Lucian Blaga, Cluj – Napoca