A kar jelenlegi diáktanácsának nyolc tagja van. Minden tag valamely szakokért, képzési szintért felel, azokat képviseli. A diákképviselők felé a szakok évfolyamvezetői közvetítenek. A kar diákképviselőit a különböző szakos diákok közvetlen módon választják.
A kar diákképviselői kötelező módon részt vesznek a kari tanács ülésein, ahol szavazati joggal rendelkeznek. A kari tanács alkalmával elhangzott információkról tájékoztatják a tagozatuk diákjait. Ebből következően bármilyen a diákságot érintő ügyben érdemes és ajánlott hozzájuk fordulni.
A diákképviselők részt vesznek a kar szakbizottságaiban is. Az ide tartozó kérdéseket is első lépésben rajtuk keresztül érdemes intézni. A szakbizottságokról bővebben ITT érdemes tudakozódni.
A diákképviselők a bentlakáshelyek elosztásában is szerepet vállalnak, a többnapos folyamat alatt a diákok rendelkezésére állnak a különböző bentlakásokban.
A diákok kéréseit, javaslatait, sérelmeit a diákképviselők terjesztik az intézetvezetők, illetve a kari tanács elé, adott esetben biztosítva a felszólaló diákok anonimitását is. Az említett kérdések irányulhatnak az órarendre, a vizsgák és tanórák menetére, a szakmai gyakorlatokra, a tanárok munkájára és magatartására, a termek felszerelésére, programok szervezésére stb.
A diákságot érintő ügyekben ajánlott elsősorban az adott szak diákképviselőjét felkeresni. Emellett a kar diákkancellárja is a diákok rendelkezésére áll minden héten a magadott fogadóórában, a XX-es számú terembe, XX és XX óra között.