Important!

Vă rugăm să verificaţi cu atenţie datele care au fost introduse pentru dumneavoastră în vederea înscrierii dosarului la specializarea solicitată, și care se regăsesc deja în contul de pe platforma de admitere.

În perioada de contestaţii, 20 și 21 iulie 2022, până la ora 12.00, dacă aveți  o sesizare privind corectitudinea datelor, să o trimiteţi Comisiei de admitere, astfel:

• Subiectul email-ului va purta numele Contestaţie, nume și prenume, nr. de legitimaţie
  • Se completează formularul tip

Confirmarea locului începe în ziua de 23 iulie 2022 și se termină în ziua de 25 iulie 2022 ora 12:00, conform listelor inițiale afișate în data de 22 iulie 2022

Numărul de legitimație îl regăsiți în contul dvs. de înscriere.

CONFIRMAREA LOCULUI ESTE OBLIGATORIE; NECONFIRMAREA DUCE LA PIERDEREA LOCULUI CÂȘTIGAT.

Depunerea dosarului complet cu documentele în original se face personal sau prin împuternicire la sediul facultăţii în perioada: 01-05 august 2022 (de luni până vineri între orele 9-12)

Pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate, confirmarea locului se face în zilele de 23, 24 și 25 iulie 2022, până la ora 12.00:

1. Confirmarea locului bugetat online pe platforma de înscriere
  2. Încărcarea şi trimiterea contractului de şcolarizare semnat
  3. Depunerea dosarului complet cu documentelor în original la sediul facultăţii în perioada: 01-05 august 2022 (de luni până vineri între orele 9-12)
  4. Bifarea modului pedagogic (dacă se doreşte)
  5. Bifarea solicitării pentru cămin (dacă se doreşte)

Pentru candidaţii admişi pe locuri cu taxă, confirmarea locului se face se face în zilele de 23, 24 și 25 iulie 2022 până la ora 12.00:

1. Confirmarea locului cu taxă online pe platforma de înscriere
  2. Se achită online pe platformă prima rată de şcolarizare: 675 lei
  3. Încărcarea şi trimiterea contractului de şcolarizare semnat
  4. Se bifează în contul din platformă opţiunea conform căreia se doreşte redistribuirea pentru un loc bugetat