Ultima actualizare: 10 septembrie 2024

REZULTATE INIȚIALE

ADMITERE – FACULTATEA DE LITERE UBB – ETAPA 2, SEPTEMBRIE 2024

La confirmarea locului, se depune fizic, la sediul Facultății de Litere (Strada Horea, nr. 31, Cluj-Napoca) dosarul încărcat în platformă (cu toate acele documentele în original; pentru certificatul de naștere și buletin se aduce și copie)

Înainte de depunerea fizică a dosarului, locul trebuie confirmat și în platforma de admitere.

Program depunere dosar: 10 septembrie 2024, între orele 9:00 și 15:00.

Componența dosarului, conform regulamentului, poate fi consultată aici.

În cazul în care, din motive obiective, un candidat nu se poate prezenta personal la Facultatea de Litere pentru confirmarea locului, dosarul se poate depune de către un reprezentant, pe baza împuternicirii de mai jos.

Confirmarea locului, în funcție de categorii

La confirmarea locului, se depune dosarul încărcat în platformă (cu toate acele documentele în original; pentru certificatul de naștere și buletin se aduce și copie). Componența dosarului, conform regulamentului, poate fi consultată aici.

Pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate, confirmarea locului se face atât online, cât și fizic, la Facultatea de Litere, în 10 septembrie 2024, între orele 9:00 – 15:00, respectând următorii pași:

1. Se confirmă locul bugetat online, pe platforma de înscriere;

2. Se încarcă și se trimite pe platformă contractul de şcolarizare, completat și semnat, în format PDF (un singur document);

*Contractul de școlarizare va fi generat de platformă după completarea datelor personale.

3. Se depune dosarul complet, cu documentele în original (+2 fotografii tip buletin), la sediul facultăţii, în 10 septembrie 2024, între orele 9:00 – 15:00;

4. Se bifează, în platformă, modulul pedagogic (dacă se doreşte);

5. Se bifează, în platformă, solicitarea de cazare în cămin în anul 2024-2025 (dacă se doreşte).

Pentru candidaţii admişi pe locuri cu taxă, confirmarea locului se face atât online, cât și fizic, la Facultatea de Litere, în data de 10 septembrie 2024, orele 9:00 – 15:00, respectând următorii pași:

1. Se confirmă locul cu taxă online, pe platforma de înscriere;

2. Se achită, pe platformă, prima rată de şcolarizare: 900 lei;

3. Se încarcă şi se trimite pe platformă contractul de şcolarizare, completat și semnat, în format PDF (un singur document);

4. Se bifează, în platformă, opţiunea conform căreia se doreşte redistribuirea pentru un loc bugetat;

5. Se depune dosarul complet, cu documentele în original (+2 fotografii tip buletin), la sediul facultăţii, în perioada: 10 septembrie 2024, între orele 9:00 – 15:00;

6. Se bifează, în platformă, modulul pedagogic (dacă se doreşte);

7. Se bifează, în platformă, solicitarea de cazare în cămin în anul 2024-2025 (dacă se doreşte).