András Benke | Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Ştiri, Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie, Ştiri | , , ,

Şcoala Doctorală Studdi de Hungarologie respectiv Facultatea de Litere a universităţii Babeş-Bolyai  vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Erdély arcai. Sikerkönyvek erdély-képe, autor Makkai Júlia Anna, elaborată sub îndrumarea dlui. prof. univ. dr. Keszeg Vilmos (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca). Susţinerea va avea loc vineri, 5 mai 2017, ora 11:00, în Sala Popovic, clădirea Facultăţii de Litere, str. Horea, nr. 31.

Știri