Chira Dan | Ştiri

Cercul de Poezie Nordică DiktLek din cadrul Departamentului de Limbi și Literaturi Scandinave de la Facultatea de Litere a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, coordonat de lect. univ. dr. Raluca-Daniela Duinea, organizează vineri, 4 noiembrie 2022, ora 10:00, manifestarea „Cum traducem un screenshot?”, despre volumul de debut al poetului Tudor Pop, Softboi mimosa (editura OMG, 2019).

Tudor Pop s‑a născut în 17 noiembrie 1999 la Baia Mare. A studiat limbile norvegiană și germană în cadrul Facultății de Litere (Universitatea Babeș-Bolyai). În prezent urmează un program de masterat în filosofie contemporană în cadrul aceleiași universități.

Evenimentul va fi moderat de Conf dr. Roxana-Ema Dreve și de Asist. dr. Diana Lățug și se va desfășura online, pe platforma Zoom, în limbile norvegiană și română.