Gabriela Isaila | Ştiri

Facultatea de Teatru și Film, Facultatea de Litere, Departamentul de Limbi și Literaturi Scandinave organizează în data de 8 decembrie 2023, ora 18.00, evenimentul Lumea lui Jon Fosse. Laureat Nobel 2023. Traduceri, puneri în scenă, interpretări.

Evenimentul se desfășoară la Facultatea de Litere, sala Popovici, în limba română, și este destinat atât studenților care studiază limba și literatura norvegiană în cadrul Facultății de Litere, cât și studenților de la Facultatea de Teatru și Film.

Prezintă Daria Ioan (lector universitar doctor, Facultatea de Teatru și Film), Sanda Tomescu Baciu (profesor universitar doctor, Facultatea de Litere), Roxana-Ema Dreve (conferențiar universitar doctor, Facultatea de Litere), doctor Anamaria Babiaș-Ciobanu și masterand Diana Ciot-Monda.