Chira Dan | Ştiri

Pentru Facultatea de Litere siguranța vieților omenești este mai presus de toate: atât sănătatea celor din această comunitate, cât și a tuturor celor din afara acestei comunități. Această responsabilitate ne-a făcut să susținem fără ezitări decizia preventivă a universității noastre de a suspenda activitățile didactice față în față până la data de 22 martie (cu posibilitatea de prelungire până la 31 martie). Suntem conștienți că această decizie poate fi extinsă în funcție de evoluția epidemiei: vă vom informa prompt despre orice decizie în acest sens.
Dragi studenți!
Dorim să vă asigurăm de efortul extraordinar al întregului personal didactic și administrativ al Facultății de Litere de a vă ajuta prin intermediul diferitelor platforme online, ori prin reprogramarea cursurilor, seminariilor, cursurilor practice și consultațiilor.
Vă mulțumim pentru solidaritatea și responsabilitatea de care dați dovadă în această perioadă dificilă!

Decanatul Facultății de Litere