UBB | Hirek

Szeretettel várjuk az érdeklődőket dr. Balázs Mihály egyetemi tanár, a Szegedi Tudományegyetem oktatójának a Virtuális Bolyai Egyetem keretében szervezett Európa élvonalában és/ vagy a szokásos megkésettségben című előadásán március 21-én, kedden 16 órától.

Bár a reformáció emlékévének még csak a kezdetén vagyunk, kirajzolódni látszanak a magyarországi és erdélyi megnyilatkozások főtendenciái. Az előadás elsőrésze azt mutatja be, hogyan viszonyulnak ezek a  külföldi, főleg németországi megközelítésekhez.  A figyelem középpontjában természetesen az áll, helyet kapnak-e a szélesebb közönséget is célba vevő kiadványokban, s ha igen, milyet a kelet-közép-európai, s ezen belül az erdélyi reformáció fejleményei.  Ezt követően az erdélyi kibontakozás néhány sajátosságával érzékelteti, hogy markánsabb jelenlétünk az európai fejlemények árnyaltabb megítéléséhez is hozzájárulhatna. Szó esik az ennek elérését megnehezítő akadályokról is.