Lázár Aliz | Hirek

A 2022/23-as tanév első Virtuális Bolyai Egyetem előadását Balázs Imre József, a Magyar Irodalomtudományi Intézet docense tartja Tamási 125: a Tamási Áron-kutatás kuriózumaiból címmel.

Időpont: 2022. október 18., 18 óra
Helyszín: Jókai / Napoca utca 11., BBTE, Kolozsvári Magyar Történeti Intézet székhelye, Ferdinánd terem
Megközelíthető a Vár (Kis-Búza) / Fortăreței utca felől.

Az előadás a Zoom felületén is követhető lesz:

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Tamási Áron a legismertebb erdélyi magyar írók közé tartozik, és születésének 125 éves évfordulója alkalmával megélénkült az életműve iránti érdeklődés. Az életút és az életmű kutatói ugyanakkor a legkézenfekvőbbnek tűnő tények esetében is problémákba ütköznek: Tamásinak hívták-e Tamásit? Mikor van a születésnapja? Hogyan hangzik az Ábel a rengetegben kezdőmondata? Az előadás ezeknek az ismertebb kutatói dilemmáknak a nyomában haladva további különlegességeket elevenít fel az Ábel-trilógia keletkezéstörténetével kapcsolatban, Tamási-novellák szövegváltozataival és az eltérések logikájával kapcsolatban, illetve konfliktuálisból partnerivé alakuló személyes viszonyainak jelentéses epizódjairól.